You are currently viewing Nawyki kształtują tożsamość (i na odwrót)

Nawyki kształtują tożsamość (i na odwrót)

Nawyki kształtują tożsamość, czy tożsamość kształtuje nawyki? To co robimy wpływa na to co myślimy o sobie, czy to co myślimy o sobie wpływa na to co robimy?

Gdy tożsamość przeszkadza Ci wprowadzać zmiany

Dlaczego utrzymanie dobrych przyzwyczajeń na dłużej niż kilka dni jest tak trudne? Dobre nawyki mogą być bardzo racjonalne, ale jeśli są sprzeczne z twoją tożsamością nie będziesz ich wprowadzać. Jeśli chcesz schudnąć/ napisać książkę/ nauczyć się języka, ale myślisz o sobie: nie mam silnej woli, możesz szybko się poddać. To co myślisz o sobie ma wypływ na to co robisz.

Zacznij od zmiany tożsamości

Największa zmiana jaka musi się dokonać to zmiana myślenia. Zacznij myśleć o sobie jak o kimś, kto dba o zdrowie. Co zrobiła by ta osoba? Poszła na siłownie, czy oglądała serial? Zjadła banana czy batona?

Jakie zwyczaje, nawyki ma ktoś kto robi to co ty chciałabyś robić? Co robi każdego dnia, jakich wyborów dokonuje?

Działaniem oddaj głos na swoją nową tożsamość

Każde zachowanie zgodne z nową tożsamością jest jak głos oddany na nią. Z czasem tych głosów (dowodów zmiany) jest coraz więcej i zmienia się to co myślimy o nas (nasza tożsamość). Za każdym razem gdy wybierasz spacer zamiast siedzenia na kanapie, głosujesz na swoje nowe JA. To taka pętla. Działasz, więc zmieniasz myślenie o sobie, inaczej myślisz o sobie, więc inaczej działasz…

Wystarczy większość

Ilekroć ulegasz złemu nawykowi głosujesz na związaną z nim tożsamość. Na szczęście nie trzeba być perfekcjonistą. Wystarczy większość. Twoim celem jest po prostu wygranie w większości przypadków. Wystarczy być codziennie lepszym o 1%.

Codziennie pracuj nad zmiana myślenia o sobie i działaj zgodnie z tym.

Posłuchaj odcinka podcastu o zmianie tożsamości: Jak nawyki kształtują tożsamość (i na odwrót)

W zmianie pomoże Ci też znalezienie swojego DLACZEGO, o tym przeczytasz w tym wpisie: Postanowienia noworoczne. Zacznij od DLACZEGO.

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz